Zpět nahoru

Prechádzky sú teraz príjemnejšie, človek nie je v strese

Prechádzky sú teraz príjemnejšie, človek nie je v strese

Pred dvoma týždňami sme si u vás kúpili Dogtrace d-control professional 2000 a chceme sa pochváliť, ako nám to dobre funguje. :)

Máme 9 mesačného beaucerona v najlepšej puberte, bežal za vlakmi, už pomaly začínal aj za zverou a hlavne každý pes je veľký kamarát, za každým sa musí bežať aj z druhej strany poľa. Potrebovali sme to nejak ukorigovať, lebo človeka nebaví vykrikovať povel, keď to aj tak nikam nevedie. Pes ho síce pozná, ale v prípade takej rušivky akou je iný pes, nepomáhali ani hodnotné pamlsky, ani hopkanie s hračkou. A na stopovačke ho tiež človeka nebaví stále vláčiť, tu sa to zamotá, tam sa to zablatí apod.

Ako prišiel obojček, nosil ho tri dni bez akéhokoľvek podnetu. Samozrejme sme si predtým vyskúšali impulzy na sebe na spodnej časti ruky, ja som došla po 12, partner po 21 (mňa už predtým pár razy v práci vykopal elektrický oplotok :D preto som aj pri 12tke podskočila ako jojo, aj keď bolesť to nespôsobovalo žiadnu). Nastavila som si na A1 zvuk, A2 vibráciu, B1 slabý impulz a B2 booster.

Po 3 dňoch sme začali s vibráciou formou pozitívneho tréningu vibrácia=pamlsok. Najprv sme to skúsili vonku, ale Ragnar sa zľakol, tak sme s tým prestali a skúsili to doma štýlom povel+vibrácia kliker+odmena, postupne sa prestal vibrácie ľakať a teraz už odmeňujeme len vibrácia+pamlsok. Toto sme praktizovali asi 2 dni, keďže naše psíča je veľmi inteligentné a veľmi rýchlo sa učí. No a potom sme začali korigovať s impulzom. Najskôr jednoduchšie situácie štýlu ,,začuchal som sa, tak ťa ignorujem". Povel ...nič, povel+pípnutie...povel+korekcia. Snažíme sa to robiť takto, dať psovi šancu uposlúchnuť povel samostatne, samozrejme, keď je nejaká prekérna situácia, tým sa nezdržujeme.

Impulz používame týždeň, a psík zrazu lepšie počuje, vlak ignoruje, samozrejme ho tlačím sa každé pribehnutie ku mne pamlskami, viac si nás stráži a nemusím po ňom bľačať, aby sa nezačuchával a šiel, predsa len človek nevie, čo v tej tráve nájde a zje, keď sa na jednom mieste dlhšie zdržuje. Ľudia už vyhodia kadečo, klince v párkoch apod. Psíky ho stále veľmi berú, chce sa hrať, ale to človek druhým nevysvetlí, najmä nie majiteľom drobných plemien. Postupne zvyšujeme náročnosť a vzdialenosti od psov, aby na privolanie stále pekne pribehol k nám. Dáva si bacha, je to veľmi šikovný pes.

Časom by sme sa chceli venovať obranám a paseniu. Uvidíme ako to všetko pôjde, jednoznačne ale naše prechádzky sú teraz príjemnejšie, človek nie je v strese, že mu pes odbehne a dakto druhý (psíčkar, cyklista, chodec) mu vynadá za to, že ho náš pes chcel očuchať. Veľa ľudí sa už totižto zvieratám a prírode dávno vzdialilo a to, čo kedysi vedeli všetci v dedine ako sa chovať k tomu alebo onomu zvieraťu, čo robiť a čo nie, dnes už nevie nik. 

Posielam video ako trénujeme a spoločnú fotku s naším teliatkom :) 

Kristína Hrubá
Recenze zaslána dne 30. 6. 2020

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje:
jméno a příjmení
e-mail
veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách
Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.You hereby give consent to VNT electronics s.r.o., with its registered office at Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, Identification No. (IČ): 64793826, e-mail:info@dogtrace.com, tel.: +420 461 310 762, entered in the Companies Register administered by the Regional Court in Hradec Králové, Section C, Entry No. 9839 (hereinafter the “Data Controller”) with processing the following personal data pursuant to Act No.101/2000, Coll., on Personal Data Protection (hereinafter the “Personal Data Protection Act”):

• Name and surname;
• E-mail; and
• All other data that you will write into the forms on this website or into e-mails sent to the addresses stated on this website.

The above-mentioned personal data must be processed for the following purposes:

• To prepare a bid or agreement, to process an order or send price lists. The data will be processed by the Data Controller for a period of one year.
• To provide a licence for the mobile application Dogtrace GPS. Said personal data concerning such application will be maintained by the Data Controller for a period of ten years after the consent was given.

You give your express consent with the above-mentioned processing. The consent may be withdrawn at any time for example by sending an e-mail or letter to the above-mentioned Data Controller’s contact data. Personal data are processed by the Data Controller, but personal data may also be processed for the Data Controller by the following processors:

• Technical controller; or
• Other providers of processing software, services and applications.

Please note that pursuant to the Personal Data Protection Act you are entitled to withdraw your consent at any time, to request information from us what personal data of yours we process, to request explanation from us concerning personal data processing, to request access to such data and to have such data updated or corrected, to request deletion of such personal data and, in case of any doubt concerning fulfilment of the obligations connected with personal data processing, to contact us or the Personal Data Protection Office.