English Deutsch Français

Recenze, dopisy

Přidat recenzi
Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

DOG GPS X20 / X30

Zašlete nám krátký článek o tom, jak vám naše zařízení usnadňují komunikaci s vaším čtyřnohým kamarádem a my vás za to odměníme DÁRKEM! (Andrea Hánělová )

 

 

Mějte přehled o tom, kde se pes nachází. Díky naší novince DOG GPS X30!          CELÝ ČLANEK ZDE

Využíváte psy při naháňkách nebo záchranářské činnosti a chcete mít dokonalý přehled o každém kroku vašeho psa? Nebo prožíváte každodenní stres při procházkách ve volné přírodě, zda se vám mazlíček na přivolání vrátí a nezaběhne se?

Pak právě pro vás je naše nové vyhledávací zařízení DOG GPS X30, které slouží pro vyhledávání a lokalizaci psů s využitím mapových podkladů a to do vzdálenosti až 20km. Pro zajištění co nejvyššího dosahu využívá GPS X30 nejmodernější technologii modulace radiového signálu LoRa (Long Range).

Zařízení se skládá z vysílače, který je umístěn na obojku psa a přijímače (ručního zařízení), na kterém psovod sleduje vzdálenost a směr k poloze psů. Vysílač svoji polohu získává z družic GPS a pomocí radiofrekvenčního signálu (RF) vysílá informaci o poloze do přijímače psovoda.

Přijímač je možné pomocí bezdrátové komunikace spojit s mobilním telefonem nebo tabletem (pracujícím s operačním systémem Android) a všechna spárovaná zařízení zobrazit pomocí aplikace Dogtrace GPS v mapě.

 

Zařízení vám má co nabídnout! 

DOG GPS X30 disponuje velmi zajímavými funkcemi :

FENCE – umožní vám nastavit si určitý okruh, ve kterém se pes může pohybovat. Po překročení hranice tohoto okruhu vás přijímač bude informovat zvukovým signálem a vy tak ihned poznáte, že je váš pes mnohem dál, než by jste si přáli.

Funkci BEEPER využijí hlavně myslivci/lovci pro rozlišení, zda je pes v pohybu, nehybně stojí (vystavuje zvěř) nebo je v přítomnosti divokého prasete.  

WAYPOINT – tato funkce umožňuje uložit GPS souřadnice místa, na kterém se aktuálně přijímač (ruční zařízení) nachází. K uloženému bodu se můžete později kdykoliv navigovat.

Velmi zajímavou funkcí je také TRASOVÁNÍ, které vám umožní zaznamenat pohyb psa i dobu a místo jeho štěkání. Vše lze nahrávat a zpětně se k těmto informacím vracet. Tuto funkci můžete využít na všechna spárovaná zařízení a u každého si nastavit barvu, kterou se vám bude zobrazovat.

AKUSTICKÝ SIGNÁL – zařízení disponuje dvěma typy. Výcvikový zvukový signál slouží jako zvukový povel pro přivolání vašeho psa. Tento povel může předcházet stimulačnímu impulsu a je velmi účinnou výstrahou. Nahrazuje píšťalku, jejíž hlasitost vnímá pes stejně, i když je hodně vzdálený. Lokalizační akustický signál slouží pro vyhledání psa ve tmě nebo v hustém porostu. Je slyšitelný až na 30m.

A samozřejmě nesmí chybět také digitální KOMPAS, který vám stále ukazuje sever a díky kterému se budete moci snadněji zorientovat i v nepřehledném terénu.

 

Pokud hledáte alternativu mezi výcvikovým obojkem a vyhledávacím zařízením GPS, máme pro vás řešení!

Tím je obohacený model vyhledávacího zařízení s názvem DOG GPS X30T (training). Tento model vám navíc umožňuje provádět korekce nežádoucího chování vašeho psa, na vzdálenost až 20km díky stimulačnímu impulsu, který je nastavitelný hned v 15 úrovních. Neméně užitečnou funkcí je SVĚTLO pro snadnou lokalizaci psa ve tmě pomocí výkonných LED.

Přijímač (ruční zařízení) vám umožňuje sledovat až 13 zařízení najednou a je úplně jedno, zda sledujete psy, ostatní účastníky honu (tj. jiná ruční zařízení) nebo si po cestě ukládáte aktuální pozice (WAYPOINTY), ke kterým vás ruční zařízení později opět dovede.

Zařízení je plně vodotěsné a má dobře čitelný displej bez ohledu na okolní světlo.

 

Výhody lokalizátoru DOG GPS X30

V porovnání s konkurenčními zařízeními má DOG GPS X30 mnoho výhod. Jednou z nich je nejmenší a nejlehčí obojek (vysílač) tohoto typu, který je vůbec na trhu k dostání a plně se přizpůsobí tvaru krku psa. Bez problémů ho tak hravě unese např. i jezevčík.

Oproti jiným zařízením je provoz tohoto vyhledávacího zařízení bez jakýchkoliv dalších poplatků za využití GPS i RF signálu. Stačí mít pouze internet v mobilu nebo si můžete stáhnout offline mapy. Zařízení vám bude fungovat i v zahraničí.

Ovládání přijímače je uživatelsky přátelské a velmi jednoduché. Akumulátory vydrží na jedno nabití až 40 hodin. Bezkonkurenční je i co se týče ceny. Přesvědčte se sami v našem e-shopu.

Pro psí profesionály i domácí mazlíčky

GPS lokalizátor tedy není jen profesionálním zařízením pro myslivce, ale je určený pro každého, kdo má již nějakou zkušenost s tím, že se pes na procházce ve volné přírodě zaběhl. S GPS lokalizátorem již můžete směle zapomenout na zastaralé způsoby vyvěšování letáčků. O tom, kde se váš pes nachází, se totiž dozvíte okamžitě.

 

Napsali jste nám

DOG GPS X20

d-control

d-mute

d-fence

ČLÁNKY

 

PROMO VIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=XsijkMi-MLE&t=

Ohlasy na GPS X20

Dobrý den, chtěl bych Vám  zaslat svou recenzi na produkt DOG GPS X20. Tuto GPS jsem pořídil zhruba před dvěma měsíci. Mám fenku ABJ. V našem MS není nějak zvlášť kopcovitý terén.Takže tam GPS funguje bezvadně,někdy je signál troch slabší , ale jinak bez problémů.Byl jsem zvědav , jak bude fungovat na Šumavě , kam jsem byl pozván na naháňky. Mohu říct , že jsem byl mile překvapen. Pohybovali jsme se ve velice kopcovitém terénu a i když se stalo že se na chvíli signál ztratil , tak vzápětí naskočil a to se stalo tak 2*. Jinak sem měl neustále přehled , kde mám pejska. Takže za mě říkám bezvadná věcička :-)  s pozdravem Dovalovský J.          

 

Úryvek z článku Denisy Vránové, redaktorky ze Spokojeného psa:

"Především v lese, kde jsem čekala problémy se signálem a nižší přesností vzhledem k hustému porostu, vše fungovalo naprosto bez problémů. Kdykoli jsem změnila směr, kompas reagoval, když se pes blížil, vzdálenost na displeji se v závislosti na skutečnosti měnila. Okamžitá odezva na jakoukoli změnu směru či vzdálenosti mezi mnou a psem."

Celý článek naleznete na blogu Spokojeného psa: https://www.spokojenypes.cz/dog-gps-x20/

 

recenze zaslaná 8.9.2017

GPS využívám s fenkou jezevčíka, která je stará rok a tři čtvrtě. V současné době je ve výcviku na barvářské zkoušky a zde požívám GPS v kontrole psa, při výcviku odložení, kdy je zadaunovaná a osvědčilo se mi, že na GPS je vidět zda je pes v klidu nebo v pohybu. Nahánění psa v houštině a sledování za pomoci vaší GPS je pohodlné a množství údajů na displeji je plně dostačující. I to že je displej na přijímači čitelný za plného slunce.

Po vybalení vysílače se přiznám, že jsem měl trochu obavy, zda s tímto nebude mít jezevčík problém. Ať už s váhou nebo velikostí, ale nečiní jí toto žádné potíže. Mám od Vás obojek oranžové barvy, ale po připnutí na jezevčíka je celá jedna strana černá. Vím, že toto bude bolest jen u psů malých plemen, ale myslím, že by stálo za zvážení, zda by guma, jež vede k vysílači GPS na obojku nebylo možné vyrobit v oranžové barvě.

Mé zkušenosti jsou zatím jen pozitivní a už se těším na naháňky a dohledávky s GPSkou.

Jiří Bureš, Smečka Rychmburk

 

recenze zaslaná 26.7.2017

Klady X20 jsou jednoznačně cena přístroje, dosah, přehlednost a velikost displeje, jednoduché základní ovládání. Co bych na X20 vylepšil? Napadly mě tyto drobnosti. Na displeji by se mohlo najít místo na čas a datum. Já třeba nenosím na rukou hodinky a i když mám vždy s sebou mobil, je nepraktické hrabat z kapsy mobil, když se každou chvíli dívám na X20 kvůli psovi. Za další by bylo dobré promyslet do doplňkové výbavy nějaké plátěné nebo kožené pouzdro na každodenní nošení X20 v batohu. V podstatě přepravní obal. Váš kufřík, ve kterém jsem přístroj koupil, je sice dobrý, ale do mysliveckého batohu se mi naprosto jistě nevejde. Já v současnosti používám látkový pevný pytlík se zipem (vel. ca. 20x15cm) se zapínáním na zip, ve kterém je stočený obojek, přijímač s odmontovanou anténou v silném koženém pytlíku na zavazování, závit antény mám zvlášť zabalený v pouzdru na tužky, a k tomu ještě nabíječku. Toto akční balení má velikost 20x15x10cm a do batohu se mi ještě vešlo. Ono to zní možná podivně, ale chci mít X20 pořád s sebou. Vracet se po střelbě na zvěř 10km domů pro přístroj se mi nechce. I když si na věci dávám pozor, mohlo by se volně uloženému přístroji v batohu něco stát, protože je tam s dalekohledem, nočním viděním, baterkou a spoustou dalších věcí, které s sebou tahám. Takhle mám klid, že je vše poctivě zabalené. A poslední věc, je integrované světlo na obojku psa. Představuji si malou diodu na horní straně obojku tam, kde je GPS vysílač. Na něm malou diodu, abych psa viděl v noci, když pracuje v nepřehledném terénu na dosledu. Nemluvím o nějakém majáku, jde jen o slabě, maximálně středně svítivou diodu libovolné barvy, aby byla vůdci psa dobře zřejmá jeho poloha ve tmě, protože když se musí v noci dostřelovat kus. Dioda by měla být psovi za krkem, aby ho neoslňovala při práci. Její účel není psovi svítit, ale jen označovat jeho polohu. Až nasbírám další zkušenosti, zase něco napíšu. S X20 zatím spokojenost.

Ing. arch. Lumír Pašek a Wiky z Vlčetína. (Ing. arch. Lumír Pašek)

      

recenze zaslaná 6.7.2017

Vážený pane Bartheldy,
chtěl bych Vám sdělit první zkušenosti s provozem přístroje v honitbě Rašovský Hřeben, která se nachází na severním úbočí Ještědu. Pes někdy zaběhne za horizont kopce, ale nedojde nikdy k úplné ztrátě signálu vysílačky. Přístroj mi ulehčil a zpříjemnil výcvik a sledování psa v lese. Samozřejmě největší využití přístroje bude při naháňkách. Myslím si, že poměr výkon a cena je perfektní. Zatím jsem neshledal žádné nedostatky a jsem s přístojem zcela spokojen.
Martin Tomášek, www.klady.cz

 

recenze zaslaná 13.6.2017

Dobrý den, chtěla bych Vám touto cestou zaslat svou recenzi na produkt DOG GPS X20. Naši rodinu doplňují dvě fenky a jeden pejsek plemene jezevčík. Kdo měl tu čest se s tímto plemenem setkat, tak se mnou bude jistě souhlasit, že umějí být někdy velmi tvrdohlaví a jejich lovecká vášeň je silná, a proto jsme také zvolili Vaše výrobky. První, který máme vyzkoušený, je výcvikový obojek. Jelikož jsme se začali pejskům věnovat intenzivněji, rozhodli jsme se k zakoupení dalšího produktu a to DOG GPS X20. První nasazení obojku jsme testovali na pejskovi. Aniž by řešil, že má něco nového na krku, vůbec nijak ho to neomezovalo ani nestresovalo. Obojek jsme na plno vyzkoušeli při vyhánění srnčat před plánovanou senosečí. Pejsek pracoval na plno a vůbec mu to nevadilo v pohybu, i když je malého vzrůstu a travnatý porost byl poměrně dost vysoký .Také nám vyhovuje, že je obojek odolný vůči vodě, protože jak je na blízku voda nic ho nezastaví. Výdrž baterie je značná a věřím, že nebude třeba řešit nabíjení při jakékoli akci. Pokud někdo zvažuje koupi, jistě neprohloupí. Přejeme Všem kynologům a jejich čtyřnohým kamarádům mnoho krásných zážitků a úspěchů ve společné práci.

S pozdravem Pišojovi, e-mail: vpisojova@seznam.cz

  

 

recenze zaslaná 3.5.2017

Dobrý den, ráda bych Vám zaslala svou recenzi na produkt DOG GPS X20. Mám roční fenu border teriera, která váží necelých 7 kg. Po prvním nasazení obojku odběhla do porostu, aniž by řešila, že má něco nového na krku. Vůbec nijak ji to neomezovalo v pohybu. Obojek má zapnutý na nejmenší velikost s malou rezervou, ale ničemu to nevadí. Vyhovuje mi, že je obojek odolný vůči vodě, což majitelé "vydřího psa" ocení :) Výdrž baterie je značná a věřím, že nebude třeba řešit nabíjení při celodenních akcích. Pro mé použití je tento produkt naprosto dostačující a můžu ho doporučit i ostatním.

S pozdravem Michaela Olexová, e-mail: michelle.olexa@gmail.com

         

 

 https://www.spokojenypes.cz/dog-gps-x20/

recenze zaslaná 9.5.2017

Dobrý den,

pořídil jsem Váš DOG GPS X20 na svého Border Teriéra. Vzhledem k velikosti psa 8,5kg jsem se bál velikosti obojku, a tak jsem si zajel k prodejci osobně, abych velikost vyzkoušel přímo na pejskovi. Nakonec se moje obava ukázala jako zcela zbytečná. Velikost vyhovuje a pes s obojkem nemá nejmenší problém - anténka je dostatečně měkká, takže to že trčí, psovi nevadí ani při prodírání v křoví. Po vyzkoušení v hustém lese i v městské zástavbě musím konstatovat, že obojek splňuje zcela to, co jsem očekával. Opravdu není třeba vidět peska na mapě, stačí mi, že vím vzdálenost a směr a jeho případný pohyb. Už se mi s tím i vykoupal a nic se nestalo. Mohu doporučit i na malá plemena.  Petr Klement, e-mail:klement.petr@seznam.cz

             

 

 

recenze zaslaná 3.5.2017

Dobrý den, dovolím si napsat krátkou recenzi a naše zkušenosti s vyhledávacím zařízením DOG GPS X20.  Reklamu na tento výrobek jsme viděli v mysliveckém časopisu, a protože máme čtyři irské teriéry, se kterými se účastníme cca 30 naháněk ročně ve velmi náročném a členitém terénu Křivoklátska a severního Plzeňska, rozhodli jsme se tento nový český výrobek vyzkoušet. Prozatím jsme měli zkušenost pouze se zapůjčeným GARMIN Astro 320 a obojkem T5 mini. Po telefonickém rozhovoru byl obchodní zástupce firmy pan Bartheldy velice ochoten přijet, zařízení předvést a zapůjčit k vyzkoušení. Zkoušeli jsme najednou obě zařízení (DOGTRACE, GARMIN) v náročném terénu v předem zvolené části honitby. Ze zkušeností v minulých loveckých sezónách jsme věděli, ve kterých částech honitby a při jakých vzdálenostech dochází k výpadkům signálu u GARMINA, proto jsme se zde rozhodli vyzkoušet i DOGTRACE. Obě zařízení reagovala velice podobně, výpadky signálu na krátkou dobu byly na stejných místech. Zkouška byla o něco náročnější, protože probíhala v jarním období, kdy signál může více ovlivnit postupně houstnoucí vegetace. Na základě této zkušenosti jsme koupili 1 obojek a 1 přijímač.

Vzhledem k tomu, že naši smečku rozšířil nový dospělý člen, rozhodli jsme se jeho chování v honitbě a mimo ni monitorovat pomocí DOGTRACE. Nespornou výhodou je možnost průběžného dobíjení nejen obojku, ale i přijímače pomocí powerbanky nebo autoadaptéru, což jistě ocení všichni, kteří se účastní několikadenních naháněk v těžkých terénech, kde v případných ubytovacích zařízeních nebývá možnost zdroje elektrické energie.  Výdrž baterií je dlouhá, síla signálu z GPS se na přístroji a obojku snižovala i ve velmi hustých porostech jen minimálně (maximálně o jednu čárku), což dává předpoklad k poměrně přesné lokalizaci. Funkce na přístroji jsou ergonomicky přívětivé, ovládání intuitivní a velmi jednoduché (lze pohodlně provádět jednou rukou), čitelnost displeje i na ostrém světle dobrá. Na přístroji je možné velmi dobře sledovat systematičnost práce psa v pro vůdce neproniknutelných houštinách. Dále jsme mohli sledovat pohyb psa při ověřování teplé stopy zvěře na vzdálenost cca 2 km bez ztráty komunikace mezi vysílačem a přijímačem.

Pro naše potřeby je tento český výrobek plně vyhovující a srovnatelný se zahraničními produkty za nesrovnatelně nižší cenu.

Proto vybavíme těmito obojky všechny psy naší smečky. Výhodou je, že na jeden přístroj se může napárovat až 9 psů.

Uvítali bychom několik volitelných doplňků pro psy s různým pracovním zaměřením:

·         prodloužená anténa pro země, kde není omezen výkon vysílače jako v ČR (větší dosah a výkon)

·         měkčí prutová anténa na obojek pro husté a trnité porosty

·         prostor pro umístění telefonního čísla na pásek obojku

·         možnost připojení přijímače k externí anténě (magnetické),  připevněné na automobilu, pro případ nutnosti vyhledání psa na velkou vzdálenost nebo při průjezdu honitbou

·         ochranná fólie displeje přijímače

S výrobkem jsme velmi spokojeni a můžeme ho vřele doporučit.

Petra Mastná, Lesní správa Lány, petra.mastna@lslany.cz

                                            

ecenze zaslaná 30.4.2017                                                                                              nahoru

Dobrý den pane Bartheldy, píši Vám recenzi nebo spíše zkušenost s DOG GPS X20 - co mi na přístroji vyhovuje a jaké mám zkušenosti.

Přednosti zařízení:

-dobrá čitelnost displeje i na přímém slunci 

- vodotěsnost jak obojku, tak přijímače

-výdrž baterií:

Po plném nabití při intervalu aktualizace polohy 3 sekundy, klesla baterie v obojku i přijímači na dvě čárky (plné nabytí jsou tři čárky) a to po dvou 8hod výletech a 5 vycházkách po zhruba 2hod, což odpovídá popisu „výdrže baterie“ v návodu k použití. Zařízení hlavně umožňuje dohledat psa i druhý den, což u konkurenčních výrobků není možné, protože baterie vydrží sotva 12 hodin (vlastní zkušenost). Myslím si, že je výdrž baterií při hledání psa dost zásadní věc!

-rychlé nabíjení (dobré by bylo dodávat dvě nabíječky)

-funkce Beeper je moc dobrá a funguje dobře

Je dobré vědět, když psa hledáte, jestli běží nebo se nepohybuje (může být třeba zraněn při naháňce a myslivec může situaci hned řešit). Funkci jsem použil i při výcviku odložení, kdy mě pes neviděl a já přitom věděl, jestli se potají nepohybuje.

-funkce Fence je určitě dobrá pro přehled, když má člověk více psů 

Zde bych uvítal, když pes překročí nastavenou vzdálenost, aby přijímač na tuto skutečnost jen upozornil (na místo stálého zvukového signálu, který se vypne až při návratu psa na nastavenou vzdálenost).

-možnost připojení až 9 obojků

S kolegou, který také vlastní DOG GPS X20, jsme si navzájem do přijímače přidali také obojek toho druhého, takže jsme viděli i aktuální pozici druhého psa, což oceníme na naháňkách a budeme vědět o našich psech oba.

Jinak používám DOG GPS X20 společně s výcvikovým obojkem d-control, navlečeným na jednom řemenu a vše funguje jak má a hlavně když se pes vzdálí, mohu mu hned pípnout akustický signál na přivolání.

Použití a dosah v reálných podmínkách:

Zatím jsem přístroj vyzkoušel na dvou celodenních túrách v Brdech a dále při denních procházkách se psem.

Při první túře na brdech pes běhal do 200 metrů, při druhé túře hnal 2x jeleny v zalesněném terénu, kdy nás dělila vzdálenost 560 metrů. Bylo to na rovině, bez ztráty signálu. Věděl jsem přesně, kdy se pes zastavil, v jaké je ode mne vzdálenosti a směru. Podruhé se ode mne pes vzdálil na 750 metrů a bylo to v kopcovitém terénu a také bez ztráty signálu.

Pak jsme dělali test s kamarádem, kdy měl u sebe obojek a jel na babetě lesem. Projel přes dva kopce, do vzdálenosti 3,5 km, kdy se občas signál ztratil, ale vždy za chvilku opět naběhl.

Další test jsem prováděl na procházce, když šla manželka s pejskem a já šel s přijímačem. Každý jsme šli z jedné strany zalesněného kopce (Konesův vrch 590 mnm u Dobříva), kde vzdálenost mezi námi byla max 900 metrů a převýšení 150 metrů. Telefonovali jsme si polohu.  Ze začátku byl signál dobrý,  když jsme pak oba byli u úpatí kopce - každý z jedné strany, tak signál často vypadával, ale výpadky byly vždy max na 30 sekund, takže se poloha vždy brzy opravila. 

No a na této zkoušce manželka poprvé ocenila investici do přístroje:

Pes našel čerstvou stopu a manželce utekl. Když mi zavolala, že utekl, věděl jsem celou dobu kde je a sledoval ho na přijímači. Sešli jsme se s manželkou na smluveném místě. Pes se mezitím vrátil na místo, kde manželku opustil, a když tam nebyla, chvilku čekal a pak se vracel směrem k chalupě. To nám bylo divné, protože vždy buď čekal na místě, kde se od nás odpojil nebo nás našel po stopě. Kdybychom přístroj neměli, čekali bychom dlouho v lese na místě, kde manželku opustil a nervovali se, kde je. Takhle jsme rovnou vyrazili směrem, který  ukazoval přijímač a sledovali, co pes dělá a jak je daleko. U chalupy nebyl,  ale podle přístroje byl o 200 metrů dál. Byl u plotu sousedů, kde hárala fena, a proto taky nezůstal na místě, jako vždy. 

Takže přístroj nám zcela jistě ušetří spoustu nervů a času.

Když to shrnu: 

-První a hlavní předností je výdrž baterie a ta je důležitá pro dohledání psa hlavně při naháňkách, kdy se pes může zaběhnout opravdu hodně daleko. Mám pár kamarádů, kteří vlastní přístroj od Garmina a věčně mají problém s bateriemi.  

-Druhá přednost je držení signálu, s kterým jsem zatím moc spokojen a to po vyzkoušení v celkem těžkém terénu.

-Třetí přednost je nízká cena oproti konkurenci. 

-Čtvrtou předností je funkce Beeper.

-Pátou předností je možnost připojení až 9 obojků. 

-Nemohu opomenout na vodotěsnost jak obojku, tak přijímače a dobrou čitelnost displeje i na přímém slunci.

-3 letá záruka, český výrobek, dostupnost náhradních dílů

Nemá mapové podklady, ale důležité je, že psa najdu, takže je vlastně nepotřebuji.

s pozdravem Váš spokojený zákazník Michal Jakaba, e-mail: MJAKABA@seznam.cz     
foto: pejsek Art s GPS X20 + výcvikovým obojkem d-control 1600 (přijímač navlečen na řemenu u GPS)

                     

 

 

nahoru

recenze zaslaná 5.4.2017 

Dobrý den,

zasílám Vám pár fotek mého jezevčíka (7kg) s GPS X20. U takto malého plemene stačí navléknout celou krabičku na řemen o šíři 15mm, který má firma standardně v nabídce a není problém dosáhnout obvodu 25cm, což je dostačující i pro takto malého jezevčíka. Je pravda, že měl díky své velikosti anténu chvílemi úplně u země, ale na signál to nemělo vliv. Zařízení jsme zkoušeli celý víkend a to v opravdu extrémních podmínkách. Pes se pohyboval na druhé straně kopce ve vzdálenosti 2,8km a já jsem byl pod vedením vysokého napětí. Pokud si pamatuji dobře, tak Garmin zde signál neměl. GPS X20 fungovala velice dobře a to dokonce i v autě.

Zařízení je jednoduché,  spolehlivé a s dlouhou výdrží baterií a to je pro nás nejdůležitější.

Děkuji za velmi dobrý výrobek Svánovský Petr, e-mail: PetrSvanovsky@seznam.cz               

http://odtrebetinky.webnode.cz/

     

 

nahoru

 

NEZÁVISLÝ TEST DOG GPS X20

Zajímá Vás Reálný test dosahů a výsledky výrobku v terénu? Nezávislý test GPS pro Vás připravil náš zákazník pan Tomáš Betlach:

http://blog.pujcovna-obojku.cz/27/04/2017/dog-gps-x20-vyhledavani-psu-az-na-vzdalenost-20km/

 ________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ohlasy na d-control                                                                                                  nahoru

(st 26.4.2017) Po 13 měsících používání začal příjímač (obojek) vybíjet baterii. Kontaktoval jsem technickou podporu a popsal problém. Servisní technik po sdělení způsobu vybíjení baterie požádal o zaslání do reklamačního procesu. Opravený příjímač byl doručen po opravě přepravcem v sobotu. V přepočtu na pracovní dny zabrala reklamace 5 prac. dní. Děkuji společnosti Dogtrace za aktivní přístup k zákazníkovi, kdy zejména komunikace je na profesionální úrovni nejen před nákupem, ale i po jeho uskutečnění při řešení problémů. Nákup tohoto výrobku byla dobrá volba a s klidným svědomím mohu tento typ doporučit. Poslušnost psa vzala jiný směr. (Marek Sedlík)

 

                                                                                                                  nahoru

Chtěl bych poděkovat servisnímu techniku panu Vackovi za rychlý a kvalitní servis a v neposlední řadě za přístup k zákazníkovi.Taková ochota a vstřícnost si pochvalu opravdu zaslouží,děkuji s pozdravem Zetek (Radek Zetek)

 

 

                                                                                                                   nahoru

Výcvikový obojek d-control 600 nám vyřešil problém pronásledování zvěře na vycházkách!!! Od doby, kdy jsem použila váš obojek, můžu v klidu chodit se psem na volno na vycházky do přírody. Než jsem použila váš obojek, pokaždé. když pes zavětřil zvěř, byl neovladatelný, i když jinak výborně poslouchá a má sportovní výcvik i zkoušky. Sportovnímu výcviku se věnuji již 40 let, takže nějaké zkušenosti mám.  Elektronický obojek je výborná pomůcka a díky němu si nekazíte ani vztah se psem. Náš pes je velmi temperamentní a potřebuje hodně pohybu na volno a zaměstnání, aby se trochu unavil a byl v pohodě. Když začal utíkat za zvěří, museli jsme chodit ven na vycházky na flexi vodítku, alespoň 8m dlouhém, ale to se pes nemohl vyběhat. Nakonec utekl za zvěří i s flexi vodítkem, které mně vytrhl z ruky, když vyrazil a já to nečekala. Pak jsme ho celý den v zimě hledali a měli strach, že se někde uškrtí na vodítku nebo ho přejede auto a ještě způsobí škodu! Nakonec jsme ho večer našli s překousaným zbytkem vodítka, jak se vrací po silnici domů. Po této zkušenosti jsme se s manželem rozhodli použít elektronický obojek. Byla to naše poslední možnost. Pes potom obojek nosil pokaždé, když šel ven na vycházku i výcvik, aby byl pod kontrolou. Hned jak za zvěří zase vyběhl, použili jsme obojek a výsledek byl skvělý!! Vrátil se velmi rychle a výhoda je, že i když nebyl v lese vidět, dosah ovládání je dostatečný. Máme obojek d- control 600 a dosah vysílače nám plně postačuje. Dále jsme obojek použili ještě asi 4x. Vždy, když vyběhl za zvěří. Po několika dalších pokusech přestal za zvěří vybíhat. Teď pes může chodit na vycházky na volno a my jsme bez stresu. Elektronický obojek má na sobě každou vycházku již jen pro jistotu, kdyby náhodou nastala nečekaná situace. Na obojek si zvykl a nebere ho jako nástroj trestu. Zatím nepochopil, odkud korekce přichází?!! Nevěřila jsem, že budu muset elektronický obojek někdy použít - vždy jsem zvládla mé předešlé psy Malinois od pronásledování zvěře odnaučit výcvikem. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Neměla jsem s elektronickým obojkem žádné zkušenosti a měla jsem obavy elektronický obojek použít. Obavy byly zbytečné a jde jen o zkušenosti. Když se elektronický obojek používá odborně, je to výborná pomůcka na odnaučování nežádoucích reakcí psa i na výcvik! Začali jsme používat el. obojek i při výcviku obran, kde musí pes okamžitě poslechnout a fyzickou korekcí bych si narušovala vztah se psem. Pes je hodně dominantní a vzrušivý a potom mu chvíli trvá, než začne vnímat moje povely na pouštění. Po použití el. obojku se výcvik zlepšil za velmi krátkou dobu a už nemusím el. obojek při výcviku používat. Vždy stačí jen psovi ukázat korekcí, co dělá špatně. S elektronickým obojkem se musí zacházet odborně, aby to mělo při výcviku pozitivní efekt. Je výborné, že u obojku bylo i DVD s podrobným návodem na použití. Pana Ščučku znám a líbí se mi jeho výcvikové metody. I přiložené DVD mi v začátcích velmi pomohlo, jak obojek správně používat! S elektronickým obojkem jsem velmi spokojená a rozhodně ho mohu jen doporučit! Gondeková. (Miloslava Gondeková)

 

 

                                                                                                                nahoru

Děkuju ještě jednou za váš profesionální přístup, včera při řešení závady obojku pro mé hafany. Měla jsem těžkej den a vy ste mi udělal ten den hezčí a najednou nebylo vše tak úplně blbé. Celá vaše firma na mně působila hrozně pozitivně. Vyrážím s hafanama do lesa vše vyzkoušet. :) hezký den a díky. listopad 2013 (Zuzana Kafková)

 

                                                                                

                        

  nahoru

Dobrý den, před 4 lety jsme pořídili D-control Easy pro našeho prvního hafana. Bez jediné chyby nám přístroj funguje dodnes a je na něj 100% spolehnutí. S příchodem druhého mazlíka s nežádoucím loveckým pudem jsme koupili D-control 400, abychom mohli na dva hafany používat jen jeden vysílač. Sázeli jsme na jistotu, protože s D-control easy jsme byli opravdu spokojení. D-control 400, ale nefungoval správně, měl dosah jen 10 metrů. Po zjištění této závady jsem kontaktovala servisní oddělení Dogtrace, kde mi odpověděli na email do hodiny a poradili, jak reklamovat. Ve čtvrtek jsem zařízení odeslala poštou, v pátek mi přišel email, že mi doručovací služba doveze balíček. Opravený a perfektně fungující D-control 400 dorazil v pondělí. Takovou rychlost a perfektní komunikaci se servisním oddělením jsem opravdu nečekala. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Zařízení Dogtrace tedy za mě můžu jen doporučit, protože funguje bezchybně a pokud se nějaká závada vyskytne, tak ji neprodleně odstraní. Opravdu velice děkuji servisnímu oddělení za tak perfektní práci! (Zuzana Drobníková)

 

                                                                                                            nahoru

Velmi krásný příběh pana Ing. Kopřivy z 8.4.2009 (uveřejněný na jeho stránkách http://www.rtwmenin.estranky.cz/clanky/vychova-a-vycvik/elektronicke-vycvikove-obojky, který s jeho souhlasem zveřejňujeme také u nás, jelikož by mohl v mnohém pomoci také méně zkušeným chovatelům

Stránky o psech z Měnína

pes z menina

Musím přiznat, že až do března jsem o elektronických výcvikových obojcích nevěděl téměř nic. Pro cvičení mích psů jsem o něm nikdy neuvažoval, protože jsem neměl problém s poslušností. Nejdůležitější povel přivolání mí psi vždy, i za zhoršených podmínek, zvládali velmi dobře. Stačilo zvýšit hlas a holky více či méně ochotně přiběhly.

Bohužel to neplatí o Mexi. Ta když uvidí zajíce, přestane vnímat a naprosto ji ovládne lovecký pud. Nereaguje na nic a věnuje se jen pronásledování zajíce. Pokud vám bude někdo tvrdit, že rotvajler nemá nebo téměř nemá lovecký pud, tak mu nevěřte. Během ledna a února se situace, tak zhoršila, že vycházky už pro nás nebyly radostí, ale utrpením. Na vodítku být stále nemůže, a když ji člověk pustí, je hodná a poslušná do té doby, než spatří něco, co by mohla pronásledovat.

Taková neposlušnost je samozřejmě nevýchovná a zároveň nebezpečná. Pokud si při pronásledování pes neublíží (např. chrt je schopen si uhnat infarkt), hrozí mu nebezpečí od aut a myslivců. Nehledě na to, že se může nadobro ztratit.

Jeden den mi došla trpělivost a rozhodl jsem se do elektronického výcvikového obojku investovat. Vybral jsem si D-control EASY+ od firmy DOGtrace za cca 3000Kč a za týden jsem jej měl doma. Obojek se vyrábí v Česku a můžete si ho tady nechat i pozáručně opravit, či dokoupit náhradní díly. Obojek je kvalitně vyrobený a vodotěsný. Nabízí 6 stupňů intenzity impulsu a akustický signál. Dosah 200m v přehledném terénu. V balení také dostanete kvalitní instruktážní DVD s ukázkou ovládání a výcviku základních povelů.

Pak přišel ten velký den, kdy jsme Mexi obojek nasadili. Nesmíte ho však použít hned, aby si pes nevytvořil spojitost mezi obojkem a elektrickým impulsem. Obojek nasazen ..... , tak jdeme ...... Po několika minutách Mexi spatřila na poli zajíce. Vy starovala za ním plným tryskem a začala s pronásledováním. Zkouším stisknout stupeň 3 (pouze impuls). Mexi to na chvilku zastavilo. Trochu si poskočila do strany, ale běží dál. Tak tedy trojku chvíli podržím (vždy je lepší tlačítko chvilku podržet, místo impulsu). Mexi se zastavuje a na zavolání přibíhá. Naše první vítězství.

V následujících dnech se Mexi pokusila honit zajíce ještě několikrát a museli jsme použít až stupeň 5 (u každého psa je jeho reakce a potřebný korekční impuls individuální a právě Mexi má práh bolesti vysoko).

Nyní Mexi zajíce pouze pozoruje (tak jak je vidět na fotce), ale nevystartuje za nimi, ani když jí proběhnou téměř před nosem. Nedávno na procházce jsme měli Mexi asi 20m před sebou. Najednou se zastavila a upřeně na cosi hleděla. My jsme objekt jejího zájmu neviděli, protože nám bránily stromy. Za chvilku se zpoza nich vynořili dva zajíci a mířili k Mexi. Hopsali vedle sebe, pravděpodobně byli na rande J. Mexi si vůbec nevšimli. Už jsem si myslel, že do Mexi snad narazí, že to jsou nějací zaječí kamikadze. Mexi jim stála v cestě jako skála. Svoji chybu si uvědomili asi 3m od našeho černého pantera. Zastavili se a rozprchli se každý na jinou stranu. Mexi zůstala stát a koukala se za nimi. Následovala velkááááá pochvala. Za poslední týden jsem nemusel elektrický výcvikový obojek, při setkání se zajícem, použít a na přivolání mi stačí akustický signál.

Myslím, že elektronický výcvikový obojek, v rukách duševně zdravého a zralého jedince, který o výcviku psů něco ví, je výborná pomůcka, která vám dovolí psa usměrnit i na velkou vzdálenost. Pes si po té může vždy vybrat, buď zajíce honit nebudu, nebo ano, ale dostanu nepříjemný elektrický impulz, který mě stejně zastaví.

 

nahoru

S Vaším elektronickým výcvikovým obojkem jsem velmi spokojen, protože mi rychle vyřešil problém s přivoláváním mé dvouleté fenky R. Ridgebacka. Doposud se nám to nedařilo ani s pomocí cvičitele, přesto, že jsme vyzkoušeli snad všechny možné způsoby a triky. Nakonec jsme museli zvolit kompromis, naučit ji i na dálku zalehnout na ZASYKNUTÍ a až potom ji přivolat povelem KE MNĚ nebo K NOZE. Po dvoutýdenním používání Vašeho výcvikového obojku jsme toto mohli vynechat a fenka chodí na přivolání okamžitě a reakce na ostatní povely, které již plnila dříve dobře, se ještě zlepšila. Přitom jsem během této doby převážně používal zvukový signál a el. impuls jsem použil asi jenom 20x. Nyní jej nepoužívám vůbec a zvukový signál jsem použil pouze jednou, když jsme potkali v lese při povelu VOLNO na vzdálenost 10m srnu. Fenka se na povel okamžitě vrátila. Teprve nyní si vychutnávám procházky s pejskem v sídlišti i lese, bez nervozity a strachu. Božský pocit.

El. výcvikový obojek vřele doporučuji všem, kteří mají problém s poslušností pejska, nebo chtějí zefektivnit jeho výcvik.

Jelikož na procházkách potkávám mnoho 'pejskařů', kterým by Váš obojek pomohl, dávám Vám pro tuto část dopisu, včetně své e-mail adresy svolení, k případnému použití na Vašich stránkách. zettik@seznam.cz (Miroslav Zettík)

 

nahoru

Dobrý den,
zhruba před rokem jsem koupil Váš výcvikový obojek D-control a jsem s ním velice spokojen. Díky němu jsem naučil naši temperamentní fenku ohaře klid před zvěří a tak už nehrozí, že by za zajícem vyběhla na silnici (jak se to stávalo dříve).

Čas od času se ale zapomene a za zvěří vyběhne. Když se tak stane, musím obojek znovu použít, abych jí připomenul, že na povel 'down' se má zalehnou bez ohledu na to jak lákavé je pronásledování zvěře. S obojkem chodíme ven pravidelně, ale používám ho teď už jen výjimečně. S obojkem jsem opravdu spokojen a jsem rád, že jsem při výběru dal přednost Vám před zahraničními výrobky. S pozdravem Petr Čupa (Petr Čupa)

 

 

 

nahoru

Dobrý den,
chtěl bych Vám poděkovat za Vaše zařízení d-control 1000, které jsem u Vás před časem zakoupil….. Se systémem jsem maximálně spokojen!!! Za dva dny jsem mého psa dokonale naučil FUJ tak, že dnes pes na tento povel od čehokoliv odskočí či okamžitě z tlamy obloukem vyplivne! Přivolání „KE MNĚ“ jsme také vyladili na jedničku - dnes již jen občas „pípám“, když je pes moc daleko a nechci „řvát jako na lesy“ nebo mu vyšlu jen lehkou korekci, když pes „dělá že nechápe“ … hlavně je to ale JISTOTA, kterou jsem při procházkách nikdy neměl!!!! V případě potyčky s jiným pejskem (a náš pes – Bandog čeká jen na jedno zavrčení protistrany a pak už je to rychlé) … tak v případě, kdy na psa nedosáhnu, celou situaci vždy zachrání tlačítko BOOSTER. Dnes už jsme ale tak daleko, že i v případě protiútoku na psa či jiného „nepřítele“ jej zastavím jedním povelem! Pejsek ví, že pak následuje nepříjemný pocit na krku a že to je stejně zbytečné … J. Navíc jsme schopni trénovat i se zvěří - mohu si dovolit vyslat psa za zajícem, aby se proběhl (myslivci prominou …), kterého vím, že nikdy nedožene a po 50-ti metrech ho přivolám zpět, aniž bych musel použít korekční impuls! Stačilo párkrát aby pes věděl, že i na 100 metrů je v dosahu!!! A dnes i v případě, že silně fouká a pes neslyší nebo možná dělá že neslyší, tak jen stačí pípnout a na korekci už ani nedojde …. J. Jelikož máme ještě jednoho pejska, se kterým chodí na procházky manželka, zakoupili jsme si ještě výcvikový systém d-control EASY. Pokud jde tedy na procházku manželka sama, jen se svým pejskem, bere si s sebou výcvikovou sadu d-control EASY. Pokud jdu na procházku já, beru oba psy, a v tom případě sahám po výcvikové sadě d-control 1000, ke které máme „připárovaný“ také přijímač z výcvikové sady d-control EASY. Je to velmi praktické a je to určitě dobrý tip také pro ostatní zájemce o tyto výcvikové sady!

S přátelským pozdravem Ing. Michal Matoušek (Michal Matoušek)

 

 

nahoru

Dobrý den,
včera jsem po kolegovi poslala do Němčic svůj výcvikový obojek Dogtrace Easy Small. Naštěstí byl 'porouchaný' jen mou nepřílišnou šikovností při spárování vysílače a přijímače, kterou jsem i přes Vaši telefonickou podporu neprovedla správně. Mohu tedy používat obojek na svého psího miláčka dále. Jen bych Vám chtěla napsat, že Váš výrobek je jediný z výcvikových obojků na trhu, které jsem zatím vyzkoušela, který funguje tak jak má. Můj Skoroknírač je povahy velice svobodomyslné, často má na svévolné vzdalováníse svůj názor, diametrálně odlišný od toho mého. Nemá pud sebezáchovy, když mu 'rupne v kouli', běží a běží a běží a je mu jedno kam. Proto jsem si Váš obojek pořídila, abych ho mohla zastavit. Většinou už hezky reaguje na pouhé pípnutí v krabičce, ale už se mi několikrát stalo, že jsem byla nucena použít i impulz, když se řítil směrem do křižovatky nebo tak. Můj pes, ač kříženec, má základní zkoušky ovladatelnosti a stále docházíme občas na cvičák, prospívá nám to oběma. Patříme tam již k inventáři, začínám s ním pátý rok. Opravdu, u něj se dá ta vychovanost vysvětlit 'lety dřiny a odříkání'. Ničilo mne, že jsem pořád uvázaná na druhém konci vodítka a chtěla jsem se se svým psem i normálně procházet, dopřát mu volnost. Byla jsem první, kdo začal u nás na čvičáku Váš výcvikový obojek používat, už jsme si s ním (ani cvičitelé) nevěděli rady, pořád v něm ten svobodný duch vítězil a nechtěla jsem riskovat, že způsobí někde dopravní nehodu nebo něco podobně fatálního. Ve srovnání s tímto nebezpečím je občasný elektrický výboj (použila jsem vždy maximálně 1. stupeň) do krku neposlušníka tolerovatelnou záležitostí, ať si říkají někteří ochránci zvířat, co chtějí. Samozřejmě, pokud by tento nástroj dostal do ruky magor, který chce zvíře týrat, tak by to byl průšvih. Naštěstí, zatím si pes nevšimnul, že ovládání nefunguje. Takže bych možná mohla začít používat i atrapu, kterou vyrábíte - ale člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat pomoc 'naostro'. Takže závěrem - Vaše výrobky doporučuji i známým, kteří mají podobný problém. Úspěšný rok 2012 přeje

Edita Smotlachová, Hradec Králové

 

nahoru

Děkuju ještě jednou za váš profesionální přístup, včera při řešení závady obojku pro mé hafany. Měla jsem těžkej den a vy ste mi udělal ten den hezčí a najednou nebylo vše tak úplně blbé. Celá vaše firma na mně působila hrozně pozitivně. Vyrážím s hafanama do lesa vše vyzkoušet. :) hezký den a díky. Zuzana Kafková (listopad 2013)                      

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                

Ohlasy na d-mute                                                                                                     nahoru

Obojek máme už rok. Pořizovali jsme ho, protože nás sousedi  začali upozorňovat, že náš miláček štěká, vyje a kňučí pokaždé, když se vzdálíme z domu. Na doporučení jedné prodejkyně v chov. potřebách jsme zakoupili právě tento obojek. Nevěřila jsem, ale asi po týdnu nošení - v naší přítomnosti pes přestal štěkat. Zjistil, že ho obojek potrestá. Měli jsme a stále máme jen zvukový signál + slabý vývoj. Bylo mi ho ze začátku hrozně líto, protože náš cíťa za zaštěkání dostal a neuvěřitelně zakňučel. Teď vidí obojek, dostane ho na krk a zaštěkat si nedovolí. Ví co přijde. Takže teď jedeme asi týden bez baterky - musíme koupit novou a on to ještě nezjistil. Tak doufám, že to nezjistí, dokud nepřijde nová. Sousedé potvrdili, že přestal štěkat. Za nás super. Navíc skvělý návod v krabičce. (Andrea Novotná)

 

                                                                                               nahoru

Chtěl bych vám velmi poděkovat za to, co vyrábíte a popřát vám hodně úspěchů do budoucna!

Nebýt vaší firmy a vašich výrobku, měl bych velký a neřešitelný problém se psem.

Přede dvěma měsíci jsem si u vás zakoupil obojek proti štěkáni d-mute. Psa jsem odnaučil výt naprosto perfektně. Je klid. A stačilo k tomu jen tolik impulsů, že bych je spočítal na prstech jedné ruky. Za to vám velmi děkuji. Děkuji i za vynikající přístup k zákazníkovi ze strany vašich zaměstnanců, kteří mi vždy vyčerpávajícím způsobem zodpověděli všechny mé dotazy. A nebylo jich málo. Souhlasím se zveřejněním tohoto dopisu. Tomáš Bublík

 

Dáša Z.11.10.2011


Dobrý den, pro elektronický obojek D-mute jsme se rozhodli po tom, co veškeré naše snahy o ukončení demolice, vytí a štěkotu našeho československého vlčáka v kotci selhaly. Ač jsem byla původně velkým odpůrcem této výcvikové metody (a navíc mi bylo tvrzeno, že na čsv obojek stejně nefunguje, protože nezachytí vytí - ale zjistili jsme, že hysterický jekot zachytí velmi dobře, je-li správně nasazen a nastaven na nejvyšší citlivost), zjistila jsem, že je to pro psa nejrychlejší a nejšetrnější způsob, jak mu vysvětlit, že něco dělá špatně a má s tím přestat. Pro našeho psa to bylo srozumitelné a rychle pochopitelné a musím říct, že po několika měsících zoufalství jak mého, tak mého psa (a rovněž sousedů) a naprosto marné snahy psovi pobyt v kotci zpříjemnit nebo se ho pokusit psychicky a fyzicky utahat (denně to u našeho čsv spolu se zaměstnáním opravdu nelze), nás d-mute doslova spasil. Změna byla takřka okamžitá. A teď, po asi měsíci používání, už můžeme nechat pejska v kotci i bez obojku. Pes to zvládl a co víc, přestal se bát zavírání do kotce (to jsem nečekala), přestal mít stresové průjmy a většinu času v kotci prospí (zbytek si hraje). Jsme moc rádi a děkujeme! A protože se ukázalo, že náš klackovitý puberťák je krom operního zpěváka také zdatný lovec zvěře, pořizujeme si i d-control.                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ohlasy na d-fence                                                                                                nahoru    

Úryvek z článku Denisy Vránové, redaktorky ze Spokojeného psa:

Osobně jsem měla možnost elektronický plot D-fence instalovat i vyzkoušet. Ačkoli nejsem muž a s elektřinou jsem nikdy nepracovala, instalaci jsem celkem hravě zvládla. Oplocovala jsem menší pozemek kolem domu, obvod o délce cca 110 m. Obvod byl jednoduchý bez ohraničení jiných ploch. Díky dobrému návodu od výrobce jsem si poradila i s napojením dvou drátů i s nastavením obojku a zón. A myslím, že pokud jsem to zvládla já, zvládne to každý :)

Celý článek naleznete na blogu Spokojeného psa: https://www.spokojenypes.cz/neni-videt-a-preci-tam-je-elektronicky-plot/

           

recenze zaslaná 13.6.2008

Váš neviditelný plot d-fence vyřešil naše problémy nad mé očekávání. Máme dva Německé ovčáky – fenku a psa. Měli jsme s nimi neustálé problémy – máme velmi nepříjemnou a zlou sousedku a té vadilo, že na ni naši psi za plotem štěkají a skáčou jí na plot a schválně je ještě i dráždila. Došlo to až tak daleko, že nám na našem Městském úřadě nařídili mít psy zavřené ve výběhu a mít je puštěné jen v naší přítomnosti. Jelikož sousedka vyhrožovala i jejich otravou, museli jsme toto opatření i přes naše protesty učinit….

Instalací neviditelného plotu se však vše vyřešilo! Drát jsme umístili tak, aby se oba mohli přiblížit k plotu max. na 5m, což byla v našem případě dostatečná vzdálenost. Trvalo necelý týden než oba pochopili, že pokud jim začne obojek pípat, dál už nesmí jít….

Myslím, že by za tento výrobek rádi poděkovali především oba naši pejsci, jelikož již nemusí čekat, až je přijde na zahradu někdo „hlídat“, ale mohou si vychutnávat pohyb 24 hodin denně! Děkujeme.

Souhlasím se zveřejněním mého příběhu na Vašich internetových stránkách.

Jana Puldová

 

nahoru

S Vámi vyráběným neviditelným plotem d-fence jsem příjemně překvapen a velice spokojen. Mám totiž již 3-letého Dobrmana, který je nesmírně bujný a dosti temperamentní, až se po mé chybě naučil skákat nejprve přes kovová vrata a později i přes 1,5m vysoký drátěný plot. Ve vsi způsoboval mnoho nesnází, neboť se zaměřil na chytání slepic. Od známého, který mi psa cvičil pomocí elektronického obojku, jsem se dozvěděl o Vašem výrobku, neviditelném plotu d-fence, který jsem okamžitě zakoupil a nainstaloval….

Od té doby nemám se psem pražádné problémy. Ihned se naučil respektovat výstražné pásmo i když vím, že se dostal i do korekčního pásma a dostal i pár korekčních impulsů. Dnes již perfektně respektuje své teritorium i další, smyčkou ohraničené, oblasti (záhony květin, zeleniny apod.). Nepřitahují ho již ani otevřená vrata. Ví, co by ho tam čekalo a tak jde raději na své místo.

Po půl roce používání Vašeho d-fence jsem s ním nesmírně spokojen a to nejen proto, že pomáhá při ovládání a výchově psa, ale i proto, že jej mohu snadno nainstalovat - návod k jeho použití je totiž velmi srozumitelný i takovému laikovi jako jsem já a dále také proto, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Dnes jsem již přesvědčen o tom, že i kdybych neměl svůj pozemek oplocený a používal bych Váš výrobek d-fence, že by pes tento prostor neopustil.

Souhlasím s tím, aby jste můj dopis použili pro internetové stránky Vaší firmy.

Ještě jednou za vše děkuji. S úctou Jiří Hlaváček, Bystřice                                                                               nahoru

 

 

ČLÁNKY                                                                                                                    nahoru

Elektronické obojky aneb prodloužená ruka chovatelů

Celý článek naleznete na blogu Spokojeného psa: https://www.spokojenypes.cz/elektronicke-obojky-aneb-prodlouzena-ruka-chovatelu/